Forum Aeroklub Polskich Linii Lotniczych LOT Strona Główna Aeroklub Polskich Linii Lotniczych LOT
FORUM

Zawody Rajdowe 20-25.V w Piastowie

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:14, 11 Kwi 2014    Temat postu: Zawody Rajdowe 20-25.V w Piastowie

Witam Szanowne Koleżanki i Kolegów,

Chciałbym z Pawłem, Jankiem i Wojtkiem zaprosić Was do grupy osób, które byłyby chętne do wzięcia udziału w zawodach w lataniu rajdowym, które odbędą się 20 – 25 maja w Piastowie. Planujemy w kwietniu zorganizować 2-3 spotkania, na lotnisku w Piastowie bądź w Warszawie (w bibliotece, u Dziada - do ustalenia - rzutnik jest niepotrzebny). Podczas tych spotkań przedstawilibyśmy Wam zasady panujące w tego typu zawodach, jak się kreśli mapy, jak dzielić obowiązki w kabinie podczas takich zawodów, itd. W drugiej połowie kwietnia Paweł ma wolne i jakby ktoś chciał w tym kierunku potrenować to jest on do dyspozycji. Przyznam się szczerze, że dwa lata temu skorzystałem z takiej okazji i nie żałuje, z większości uwag korzystam nie tylko w czasie latania na zawodach.
Oferta jest kierowana nie tylko do tych osób, które pragną zakupić pakiety i nabijać nalot po trasach, ale również dla tych którzy mają obawy, że to nie jest sport dla nich, że sobie nie poradzą (najczęściej słyszane argumenty, żeby nie uczestniczyć w zawodach). Nic bardziej mylnego! Jest to przede wszystkim świetna zabawa, urozmaicenie i nauka bezpiecznego latania jakiej na pewno nie zaznacie na trasie do Piotrkowa do cel/powrót!
Tym bardziej zachęcam do tego by wystawić jak najliczniejszą drużynę z naszego Aeroklubu gdyż jest to nasz teren, znamy go dobrze (to również jest dobry argument by spróbować swoich sił po raz pierwszy) oraz nie ponosi się kosztów przebazowania samolotów oraz zakwaterowania.
Wspomnę tylko, że w lataniu precyzyjnym lata się w załodze dwuosobowej (pilot, nawigator). Zawody to dwa dni po jednej konkurencji trwającej około 1h30’, a trening (nie obowiązkowy) jedna lub dwie traski plus ewentualnie trening lądowań. Ocena lądowań na zawodach odbywa się po obleceniu trasy.
Chętnych proszę o kontakt ze mną.

Pozdrawiam,
Kamil Piórkowski

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:45, 11 Kwi 2014    Temat postu:

Od dwóch osób dostałem już odpowiedź Smile

Igor Wiscicki

Dołączył: 21 Mar 2013

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:38, 11 Kwi 2014    Temat postu:

Ja Pióruś chętnie Was posłucham:)

Jaroski

Dołączył: 10 Mar 2013

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:49, 15 Kwi 2014    Temat postu:

Kiedy będą te "wykłady" ?

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:30, 14 Maj 2014    Temat postu:

Paweł Sztuka będzie w najbliższy weekend w Piastowie i mógłby poprowadzić lekcje na ten temat... ale niestety brak chętnych (matury, sesje, praca...).

Wyświetl posty z ostatnich:
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Aeroklub Polskich Linii Lotniczych LOT Strona Główna -> Samoloty Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Skocz do: